"Fala zbrodni" - nowy serial policyjny w telewizji POLSAT

Imperium zła

7 listopada o godz. 21.55 Polsat rozpoczyna emisję nowego współczesnego serialu policyjnego - "Fala zbrodni". Jego osią tematyczną jest - jak zapewniają realizatorzy - walka dobra ze złem. Przeciwnikami stróżów prawa będą zarówno pospolici bandyci, jak i zorganizowane grupy mafijne. Najniebezpieczniejszym wrogiem jest rozszerzająca swe wpływy w Polsce rosyjska grupa przestępcza Sergiejskaja, dowodzona przez inteligentnego i przebiegłego szefa. Jej celem jest podporządkowanie sobie polskiego świata przestępczego. Tajemniczego Sergieja zagra dobrze znany polskim widzom Aleksander Domogarow.


Przemysław Sadowski i Agnieszka Dygant


W głównej roli męskiej serialu zobaczymy Mirosława Bakę. Wcieli się on w postać "Szajby", odważnego, bezkompromisowego policjanta, którego postać wzorowana jest na słynnym Brudnym Harrym. Jego filmowym partnerem będzie "Budrys" - Przemysław Sadowski. W ekipie dochodzeniowej znajdą się także m.in. prowadząca przesłuchania Aleks - Agnieszka Wagner, oficer operacyjna - Agnieszka Dygant, antypatyczny i bezwzględny oficer śledczy - Mariusz Jakus. Dla Radosława Pazury przewidziano postać Jakuba, nieśmiałego chłopaka, znakomicie odnajdującego się w świecie współczesnej techniki. Na czele specjalnego oddziału policyjnego stworzonego do walki z przestępczością zorganizowaną stoi Szefowa - w tej roli zobaczymy popularną aktorkę serialową Dorotę Kamińską.

Aleksander Domogarow grający Sergieja pojawi się dopiero w dwóch ostatnich odcinkach serialu.


Aleksander Domogarow i Mirosław Baka


- Czarne charaktery stają się ostatnio moją specjalnością - przyznał aktor w rozmowie z "Tele". - Zawsze uważałem, że zło w kinie jest ciekawsze do pokazania niż dobro. Teraz mogę to udowodnić. Bawi mnie szczególnie kreowanie różnych odcieni czerni, poruszanie się na granicy odrzucenia i akceptacji ze strony widza. Siergiej w "Fali zbrodni" miał być w założeniu strasznym draniem, który nie cofnie się przed niczym w budowaniu swojego imperium. Zabójstwa, porwania, handel narkotykami, handel ludźmi to u niego codzienność. Właściwie każdy odcinek serialu przynosi nowe zbrodnie. Ale dopiero na samym końcu okazuje się, że to niewyobrażalne zło ma moją twarz, mój uśmiech i oczy. Niektórzy mogą przeżyć lekki szok i o to właśnie chodziło reżyserowi.

Do Wrocławia Aleksander Domogarow przyjechał prawie bezpośrednio po zakończeniu zdjęć do filmu "Miodowy miesiąc", który kręcił w Odessie, na Ukrainie. - Siergiej w porównaniu z tym draniem, którego zagrałem w "Miodowym miesiącu", to - jak się mówi w Polsce - kaszka z mleczkiem. Ten dopiero jest wcieleniem furii, zła i wszystkiego, co nieobliczalne w człowieku. Może polska publiczność będzie miała okazję to zobaczyć i potwierdzić, że nie przesadziłem - powiedział nam aktor.

Dosłownie trzy dni po zakończeniu zdjęć do "Fali zbrodni" Domogarow leciał już do Ameryki Środkowej, aby w Panamie wziąć udział w zdjęciach do najnowszej, ostatniej już edycji "Ostatniego bohatera" - programu telewizyjnego dla telewizji ORT, w którym był prowadzącym. Zdjęcia trwały półtora miesiąca i odbywały się na siedmiu wyspach niedaleko Panamy.

- To miejsce byłoby rajem na Ziemi, gdyby nie ten klimat: 45 stopni w cieniu i wilgotność powietrza dochodząca do 80 proc. Ponadto przez dłuższy czas nie będę jadł ryb, krewetek, krabów, kokosów, ananasów itd. Przynajmniej przez pół roku mam dość.

Reżyserem i jednym ze scenarzystów 14-odcinkowego serialu jest Okil Khamidow, znany m.in. ze "Świata według Kiepskich". Zrealizował także "Bar", teleturnieje "Życiowa szansa", "Rosyjska ruletka" oraz program interwencyjny "Telewizyjne Biuro Śledcze".

Jan Bończa-Szabłowski
Zdjęcia Polsat
źródło: Rzeczpospolita z 31-10-2003


Banner AKCJI SOS - oni czekaj± na Twoj± pomoc - pomóż im...

Zajrzyjcie i poklikajcie - to nic nie kosztuje a może komuś pomóc

BannerMania